• Fiatalok a küzdőtéren

Mozgalmas hétvégén vannak túl a GEAC fiatal atlétái, akik 5 hazai, ill. nemzetközi versenyen vettek részt ezen a hétvégén.

Első helyre kívánkozik a hagyományos U16-os válogatott viadal, amelyet ebben az évben a horvátországi Varazsdon rendeztek meg horvát, szlovén, szlovák, cseh és a magyar atléták részvételével. Nemzeti együttesünk fej-fej melletti küzdelemben, minimális különbséggel a cseh csapat előtt, megnyerte a versenyt, Gödöllőt Mihajlovic Alex és Eszenyi Napsugár képviselte a magyar válogatottban, Alex gerelyhajításban 3. lett (54,80 m), Sugi diszkoszvetésben ötödik (34,51). Edző: Máté Alpár

Szeptember 29-én pénteken a XIV. Sződi Mezei Futófesztiválon a GEAC fiatal hosszútávfutó lányai közül 4-en vettek részt a III. korcsoportosok versenyén. A táv hossza 1500 méter volt. Ebben a mezőnyben összesen 140, 2005-2006-os születésű kislány indult. A mieink közül, akik mindannyian a fiatalabb évjáratot képviselték, Szűcs Anna a 2., Halászy Tamara a 4. helyen ért célba. Edző: Gadanecz György

Szeptember 30-án, szombaton, Miskolcon került sor az MVSI Kupa országos gyermek atlétika versenyre, ahol a GEAC-ot 4 fiatal atléta képviselte. A 2006-os korosztályban kiválóan szerepelt Kriszt Sarolta, aki két aranyat (magas, 60m) és egy ezüstérmet (kislabda) nyert, kiemelkedik 146 cm-es magasugrása, amellyel az országos ranglistán is az első helyre ugrott. Szintén 3-3 érmet hozott haza a 2007-es Szabó Levente (600 m arany, 60 m ezüst, magasugrás bronz) és a 2006-os Grünwald Tamás (600 m arany, távolugrás és kislabda ezüst). Edző: Körmendy Katalin

Október 1-én Budapesten, Mátyásföldön rendezte a GEAC és az IKARUS BSE a SPORT XXI. Alapprogram Közép-magyarországi és Észak-magyarországi Régiós csapatversenyét, összesen közel 400 (!!) atléta palánta részvételével. A GEAC-os gyerekek nagy sikereket értek el, hiszen összes 5 csapattal vettek részt (40 fő) a megmérettetésen és mind az U11-es (Szabó Levente, Menyhárt Olivér, Fazekas Soma, Bogdán Gergő, Ferencz Ágoston, Lőkös Laura, Nemescsói Ágoston, Molnár Mira), mind az U13-as korosztályban (Viha Borbála, Belényesi Hanna, Takács Bálint, Fekete Csanád, Roska Dániel, Grünwald Tamás, Benke Alexandra, Kriszt Sarolta) második helyen végzett az „A” csapatuk. Edzők: Kovács Gábor, Kovács Zoltán, Körmendy Katalin

Szintén vasárnap Vácon került lebonyolításra a XIII. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny, amelyen az összes korosztályban az ország legjobb gerelyesei mérik össze tudásukat, sokszor a nemzeti bajnokságoknál sűrűbb mezőnyben. A serdülők között, az előző nap még Horvátországban a válogatott színekben remeklő Mihajlovic Alex és Eszenyi Napsugár folytatta kiváló szereplését, előbbi nem talált legyőzőre, utóbbi ezüstérmes lett, Canea Zoltán pedig a 4. helyen végzett az ifjúságiak között. Edző: Máté Alpár