• Fiatalok a küzdőtéren

Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mozgalmas hétvégén vannak túl a GEAC fiatal atlétái, akik 5 hazai, ill. nemzetközi versenyen vettek részt ezen a hétvégén.

Első helyre kívánkozik a hagyományos U16-os válogatott viadal, amelyet ebben az évben a horvátországi Varazsdon rendeztek meg horvát, szlovén, szlovák, cseh és a magyar atléták részvételével. Nemzeti együttesünk fej-fej melletti küzdelemben, minimális különbséggel a cseh csapat előtt, megnyerte a versenyt, Gödöllőt Mihajlovic Alex és Eszenyi Napsugár képviselte a magyar válogatottban, Alex gerelyhajításban 3. lett (54,80 m), Sugi diszkoszvetésben ötödik (34,51). Edző: Máté Alpár

Szeptember 29-én pénteken a XIV. Sződi Mezei Futófesztiválon a GEAC fiatal hosszútávfutó lányai közül 4-en vettek részt a III. korcsoportosok versenyén. A táv hossza 1500 méter volt. Ebben a mezőnyben összesen 140, 2005-2006-os születésű kislány indult. A mieink közül, akik mindannyian a fiatalabb évjáratot képviselték, Szűcs Anna a 2., Halászy Tamara a 4. helyen ért célba. Edző: Gadanecz György

Szeptember 30-án, szombaton, Miskolcon került sor az MVSI Kupa országos gyermek atlétika versenyre, ahol a GEAC-ot 4 fiatal atléta képviselte. A 2006-os korosztályban kiválóan szerepelt Kriszt Sarolta, aki két aranyat (magas, 60m) és egy ezüstérmet (kislabda) nyert, kiemelkedik 146 cm-es magasugrása, amellyel az országos ranglistán is az első helyre ugrott. Szintén 3-3 érmet hozott haza a 2007-es Szabó Levente (600 m arany, 60 m ezüst, magasugrás bronz) és a 2006-os Grünwald Tamás (600 m arany, távolugrás és kislabda ezüst). Edző: Körmendy Katalin

Október 1-én Budapesten, Mátyásföldön rendezte a GEAC és az IKARUS BSE a SPORT XXI. Alapprogram Közép-magyarországi és Észak-magyarországi Régiós csapatversenyét, összesen közel 400 (!!) atléta palánta részvételével. A GEAC-os gyerekek nagy sikereket értek el, hiszen összes 5 csapattal vettek részt (40 fő) a megmérettetésen és mind az U11-es (Szabó Levente, Menyhárt Olivér, Fazekas Soma, Bogdán Gergő, Ferencz Ágoston, Lőkös Laura, Nemescsói Ágoston, Molnár Mira), mind az U13-as korosztályban (Viha Borbála, Belényesi Hanna, Takács Bálint, Fekete Csanád, Roska Dániel, Grünwald Tamás, Benke Alexandra, Kriszt Sarolta) második helyen végzett az „A” csapatuk. Edzők: Kovács Gábor, Kovács Zoltán, Körmendy Katalin

Szintén vasárnap Vácon került lebonyolításra a XIII. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny, amelyen az összes korosztályban az ország legjobb gerelyesei mérik össze tudásukat, sokszor a nemzeti bajnokságoknál sűrűbb mezőnyben. A serdülők között, az előző nap még Horvátországban a válogatott színekben remeklő Mihajlovic Alex és Eszenyi Napsugár folytatta kiváló szereplését, előbbi nem talált legyőzőre, utóbbi ezüstérmes lett, Canea Zoltán pedig a 4. helyen végzett az ifjúságiak között. Edző: Máté Alpár